Музика здоров'я та сили
Сьогодні
музика стає універсальною мовою спілкування, що не потребує слів, та зціленням,
що не потребує лікарів. Про надзвичайний вплив музики на організм людини знали ще
у стародавні часи, і ці знання стають все більш актуальними зараз. До Вашої
уваги корисна музика, яка заряджає Ваш організм на позитивний лад. Далі...
Подорож до музичної країни
Цiкавi факти про музику
Якщо ви справжній меломан і не можете прожити без музики ні дня, вам цікаво буде дізнатися цікаві факти про музику, що здатна не тільки підвищувати настрій, а й позитивно впливати на процеси нашого організму.
Музика може запобігти втрату слуху. За результатами досліджень, музиканти чують набагато краще людей, які ніколи не захоплювалися музикою.
Легка і класична музика сприяє оздоровленню серцево-судинної системи. Лікарі давно помітили, що музика допомагає пацієнтам швидше відновлюватися після серцевого нападу.
Виконання спортивних вправ під музику збільшує ефективність тренувань на 20%, що порівнянно з ефектом допінгу.
Психологи встановили, що люди, які регулярно прослуховують улюблені пісні і композиції, в 5 разів частіше скоюють добрі вчинки, ніж інші.
Музика благотворно впливає на розумові здібності людини і покращує пам’ять.
Під час прослуховування музики активізуються сенсорні шляхи, які приглушують больові відчуття.
Музика допомагає людині не тільки повірити в себе і домагатися поставлених цілей, а й пережити нерозділене кохання.
Вчені-нейробіологи встановили, що при прослуховуванні улюбленої музики у людини порушуються центри мозку, які відповідають за процеси навчання, запам’ятовування і формування задоволення. Тут же формується і гормон задоволення дофамін. Але науці досі невідомо, чому музика пробуджує в людях сильні емоційні переживання.
Цікаві факти про класичну музику.
Напевно, не всі знають, але для того, щоб виконувати класичні твори, необов'язково бути музично грамотним. Можливо, для сучасного виконавця це звучить трохи дивно, але насправді все так і є. Приміром, такий відомий виконавець, як Лучано Паваротті, нічого не розумів в нотній грамоті. До того ж своє невміння читати ноти він навіть не намагався приховати. Світову популярність і звання найбільшого тенора XX століття він заслужив тільки завдяки своєму унікальному слуху. Крім того, Паваротті розробив власну систему, за якою розучував оперні партії. Ця новина повинна бути приємною для любителів класичної музики, адже справжнім професіоналом своєї справи можна стати, навіть якщо за плечима у тебе немає музичної освіти. Але на жаль, сучасні виконавці вважають моветоном відходити від нотного оригіналу. Але так було не завжди. Згадаймо епоху бароко. Кожен музикант, який хотів популярності і визнання, повинен був включати в партію щось від себе. Якщо ж він цього не робив, глядачі вважали такого виконавця досить нудним і нецікавим. Трохи пізніше цього ж правила дотримувався Ференц Ліст, який жив у XIX столітті. Критики в той час писали, що знайома музика у виконанні Ліста щораз звучить по-іншому. Можна стверджувати, що класична музика навіть зараз звучить по-різному, залежно від соліста, оркестру і, звичайно ж, диригента.
Пізнавальні та цікаві факти про музику
У Середні століття існувала особлива професія, пов'язана з музикою, - дудар-щуролов. Невідомо чому, але щури не могли слухати звук цього музичного інструменту. Таким чином, розплодилися щурів звичайної сопілочкою виганялиза межі міста. До речі, існують подібні цікаві факти про рок-музиці. Коли в одному із старовинних англійських замків був влаштований рок-концерт, після нього в приміщеннях не залишилося жодного щура.
Важко знайти музику, яку Микола Перший не любив більше, ніж твори Глінки. У зв'язку з цим він відправляв провинилися солдат не на гауптвахту, а на оперу «Руслан і Людмила».
Цікаво, що фонограма - це не сучасний винахід, як вважає багато хто. Факт її використання був вперше зафіксований ще в XIX столітті. Один з італійських композиторів на кожен свій виступ привозив фонограф, на якому були записані його твори.
Сучасна музика дивує
А тепер цікаві факти про сучасну музику. Пісню відомої виконавиці Вітні Х'юстон I will always love you частіше інших використовують на весіллях в Америці. Ця ж пісня, але вже в Британії, є найпопулярнішою серед похоронних.В ісламських країнах заборонено свистіти, так як цей звук сприймається як «музика диявола».
В Америці було проведено дослідження про вплив музики на психічний стан людини. Вчені прийшли до висновку, що найбільше самогубств, депресій, розлучень та інших катастроф особистості трапляється з тими, хто слухає кантрі-музику.
Як стверджують вчені, музика впливає на наш мозок набагато глибше, ніж будь-який інший людський досвід. Ця добірка присвячена дивовижним властивостям, якими
володіє музика.
1. Допомогає недоношеним дітям
Дітям, народженим занадто рано, потрібно тривале перебування в лікарні для того, щоб вони набрали потрібну вагу і зміцніли. Щоб прискорити цей процес, у багатьох лікарнях вдалися до впливу музики. Команда канадських учених виявила, що програючи музику недоношеним дітям, можна знизити їх больову чутливість і поліпшити навички харчування, що в свою чергу допомагає новонародженим набрати вагу. В лікарнях використовують музику, яка імітує звуки материнського серцебиття і рухів матки, щоб заколисати малюків, що народилися раніше терміну.
Дітям, народженим занадто рано, потрібно тривале перебування в лікарні для того, щоб вони набрали потрібну вагу і зміцніли. Щоб прискорити цей процес, у багатьох лікарнях вдалися до впливу музики. Команда канадських учених виявила, що програючи музику недоношеним дітям, можна знизити їх больову чутливість і поліпшити навички харчування, що в свою чергу допомагає новонародженим набрати вагу. В лікарнях використовують музику, яка імітує звуки материнського серцебиття і рухів матки, щоб заколисати малюків, що народилися раніше терміну.
2. Оживляє пониклі рослини
Якщо музика допомагає дітям рости, чи може вона те ж саме зробити і з рослинами? У 1973 році дослідники провели дослідження, щоб з’ясувати, як музика впливає на рослини.
Вони програвали одній групі рослин рок музику, а іншим – легкі спокійні мелодії. До кінця дослідження, рослини, на які впливали легкою музикою, були однорідного розміру, зеленими і квітучими, і навіть схилялися до джерела музики. Рослини, які підживлювалися рок музикою, виростали високими, але були пониклими, їх листя вицвілими, а самі вони начебто відвернулися від радіо.
3.Відновлює після травм мозку
Багато людей, які пережили травми мозку, можуть зіткнутися з довготривалими труднощами, пов’язаними з вимовою і пересуванням. Як лікування, деякі фахівці використовують музику, щоб стимулювати ті області мозку, які відповідальні за ці дві функції.
Коли люди з неврологічними порушеннями, викликаними інсультом або хворобою Паркінсона, чують музичний ритм, це допомагає їм відновити симетричний крок і відчуття рівноваги. Удари ритму в музиці служать підказкою для мозку.
4. Запобігає втраті слух
Звичайно, музика не зможе вилікувати вас, якщо ви вже втратили слух, але вона може запобігти його втраті. Під час одного з досліджень, в якому взяло участь 163 дорослих, 74 з яких були музикантами, учасників попросили пройти ряд тестів на прослуховування.
Музиканти сприймали звуки краще, ніж не музиканти, причому ця різниця збільшувалась з віком. Тобто 70-річний музикант краще чув мову в галасливій обстановці, ніж 50-річний не музикант.
5. Лікує серце
Насправді тут мова йде про серцевий напад. Справа в тому, що музика допомагає пацієнтам, які відновлюються після серцевого нападу або операції на серці, знижуючи кров’яний тиск, сповільнюючи частоту серцевих скорочень і зменшуючи тривожність.
Як профілактичний засіб рекомендується слухати радісну музику або пісні, які змушують вас краще себе почувати.
Прослуховування мелодій, які викликають позитивні емоції, покращує циркуляцію крові, розширює кровоносні судини і в цілому сприяє оздоровленню судинної системи.
6. Підвищує спортивні досягнення
У 2005 році, британські вчені з’ясували, що прослуховування музики під час спортивних тренувань може підвищити результативність на 20 відсотків. Цей ефект можна порівняти із застосуванням допінгу, до якого вдаються деякі спортсмени, за винятком того факту, що музика ніяк не проявиться в тестах на заборонені речовини.
Для кращих результатів, слухайте музику з швидким темпом під час інтенсивних тренувань і повільну музику під час перепочинку.
7. Робить сприйнятливим
У 2008 році, британські дослідники вирішили вивчити, як слова музики впливають на ставлення та поведінку підлітків. Щоб це перевірити, одній групі підлітків програвали соціальні пісні з позитивним змістом, а іншій групі пісні з нейтральною ідеєю.
Потім дослідники вирішили перевірити, як відреагують підлітки на ситуацію, коли дослідник «випадково» упускає олівець. Учасники з групи, які прослухали позитивно налаштовану пісню, не тільки швидше пропонували свою допомогу, але і в п’ять разів частіше піднімали олівець, ніж в іншій групі.
8. Покращує пам'ять
У дітей, які займаються музикою, поліпшуються розумові здібності. Учені з Гонконгу з’ясували, що уроки музики покращують результати дітей по тестах, де потрібно згадати слова зі списку.
Чим більше людина займалася музикою в дитинстві, тим краще була її вербальна пам’ять. Діти, які займалися музикою, вивчали, згадували і утримували в пам’яті слова краще, ніж інші діти. Причому навички запам’ятовування поліпшувалися пропорційно тому, як довго дитина займалася музикою.
9. Зменшує біль
Американські вчені з Університету Юта продемонстрували, що музика також ефективна, як і відволікаюча тактика, для людей, схильних до тривоги через біль. В результаті прослуховування музики люди відчувають менше болю.+
У дослідженні, в якому взяли участь 143 людини, музика допомагала учасникам знизити тривогу, коли на їх пальці впливали електродами, які викликали невеликий біль.
Музика активізує сенсорні шляхи, які приглушують больові відчуття, і сприяють розумовому та емоційному залученню.
Музика Моцарта
Завершують цікаві факти про музику композиції, які вважаються вершиною світової класики. Звичайно ж, мова йде про творах Моцарта. Ті ж вчені довели, що вона сприяє розумовому розвитку людей. Вся справа в тому, що його музика створює певні вібрації, які позитивно впливають на мозок. У той же час груба музика, яка зараз на піку популярності, призводить до отупіння, тому слухати її не рекомендується.
Музика починається з дитинства... і з першого музичного інструмента
Чому важливо прищеплювати дитині любов до музики з юних років? Чому ще важливіше – робити це правильно? Яку роль відіграє в цьому правильний вибір музичного інструмента для дитини? Це і багато іншого Ви дізнаєтесь на Musician.UA.
Як відомо, музична складова в розвитку кожної дитини важлива нітрохи не менше, ніж будь-яка інша – приміром, розпізнавання кольорів або геометричних фігур немовлятами, пізніше – вміння читати і рахувати, а далі й усе інше. Та що там казати – навіть, коли майбутня мама перебуває на ранній стадії вагітності, дитина гостро реагує на різні зовнішні чинники, серед яких музика посідає одне з головних місць.
Ніхто не стане сперечатися з загальновизнаним фактом, що, наприклад, читання книг винятково позитивно позначається на розвитку дітей. Адже ніхто не підсовуватиме дитині для читання бульварні романи чи глянсові журнали.
Музика та музичні інструменти для дітей – ті ж книги. І, на жаль, в музиці та в дитячих музичних інструментах так само є свої “бульварне читання”.
Якщо якусь частину виховання дитини можна, все-таки, доручити працівникам дитячого садка або школи, то музичне виховання, мабуть, практично цілком і повністю лягає на плечі батьків. Тільки вони здатні спрямувати своє чадо саме в те правильне русло, яке припаде до душі як дитині, так і їм самим.
Щодо музичного смаку – зрозуміло, дитина буде слухатися Вас і слухати Вашу музику лише на початку. Однак, будьте впевнені – те, чим Ви з нею починали, залишиться з нею і в її пам’яті назавжди, як би круто не змінилися згодом її музичні вподобання.
А ось щодо музикування...
Не іграшка, а справжній музичний інструмент
З самого раннього віку численні дядьки, тітки, куми і бабусі несуть для дорогоцінної дитинки подарунки. І серед стандартних іграшок іноді опиняються й такі, що зовні нагадують музичні інструменти для дітей.
На перший погляд, це цілком безневинно, навіть, зворушливо, адже майже всі ці “інструменти” дитина спочатку використовує винятково як ударні. Однак, хочемо Вас застерегти: якщо з духових можна витягти тільки пару абсолютно нікому не зрозумілих звуків, а з пластмасових гітар – і зовсім нічого, то клавішні, все ж, найбільш схожі на справжній інструмент, і на них можна навіть спробувати зіграти якусь мелодію.
Ми провели невеликий експеримент – перевірили за допомогою тюнера приблизно півтора десятки таких клавішних “інструментів”. І ось що небезпечно: жоден з них не настроєний і близько до того, щоб це не було згубно для музичного слуху дитини!
Тому наполегливо рекомендуємо: коли Ваше чадо нарешті скаже «Хочу навчитися грати», вирушайте з ним не в магазин іграшок, а в магазин музичних інструментів. Адже там Ви завжди знайдете не тільки те, на чому можете зіграти самі, а й те, що допоможе музично розвиватися Вашій дитині. Дитячі музичні інструменти завжди привернуть увагу малюків будь-якого віку, а їх вибір обов’язково стане захопливою пригодою для Вашої родини.
Не псуйте музичний слух дитини – надайте їй можливість грати на справжньому інструменті. Зрештою, це буде її перший музичний інструмент, і хто знає – можливо, завдяки цьому через кілька років Ваше чадо отримає світову славу у сфері музики?
Куди ж вирушити за руку з дитиною, щоб придбати для неї найкращий музичний інструмент, який підійде саме їй? Коли вже вирішите, обов’язково дізнайтеся, де ж швидко і легко можна купити музичні інструменти дітям в Києві.
І тут «Музикант» поспішає на допомогу!
Обираємо правильно і з розумом
Обираємо правильно і з розумом
У нашому магазині…
Втім, ні: в нашому з Вами магазині (адже Музикант Музикантові Друг!) представлений широкий асортимент клавішних, ударних, етнічних, смичкових і духових інструментів всесвітньо відомих брендів, серед яких обов’язково є також інструменти початкового рівня. І запевняємо Вас – «початкового рівня» в жодному разі не означає «низької якості»!
Особливо хочемо звернути Вашу увагу на так звані музичні набори, в комплект яких входить все, що необхідно для музиканта, від скрипаля – до гітариста: ідеальне рішення з будь-якої точки зору, включно, що важливо, з фінансовою.
Ми можемо навіть запропонувати обладнання для юних Ді-Джеїв! А раптом Ваша дитина вже зараз мріє ним стати?
Можливо, Ви хотіли б визначитися з покупкою через Інтернет-магазин Musician.UA? Ми повністю Вас підтримуємо: саме так багато хто зараз і робить. Але, все-таки, після того, як Ви визначитесь, ми наполегливо рекомендуємо Вам відвідати магазин «Музикант» в ТРЦ «Караван», що по вулиці Луговій, 12, особисто. Там Ваша дитина, зрозумівши свою значущість і важливість того, що відбувається, відчувши себе дорослим, справжнім Музикантом, зможе (зрозуміло, не без Вашої допомоги і потрібних важливих підказок) сама вибрати собі інструмент. Тим паче, що наші... перепрошуємо, наші з Вами професійні консультанти допоможуть їй в цьому.
Музичні інструменти для дітей, купити які можна у нас, їх найширший асортимент, а крім цього – доступні ціни, постійні акції, гнучка система знижок, якісне обслуговування і розпродажі – все це Ви знайдете в нашому магазині! Крім того, ми тішимо наших відвідувачів можливістю купити всі без винятку товари в розстрочку, на оформлення якої піде дуже мало часу. Тому, почувши від своєї дитини: «Тато, мама, я хочу навчитися грати!», – не роздумуйте довго і разом з нею вирушайте в «Музикант». Повірте, в майбутньому Ваша дитина буде Вам за це дуже вдячна!
https://www.youtube.com/watch?v=WzHeC4hi660
Втім, ні: в нашому з Вами магазині (адже Музикант Музикантові Друг!) представлений широкий асортимент клавішних, ударних, етнічних, смичкових і духових інструментів всесвітньо відомих брендів, серед яких обов’язково є також інструменти початкового рівня. І запевняємо Вас – «початкового рівня» в жодному разі не означає «низької якості»!
Особливо хочемо звернути Вашу увагу на так звані музичні набори, в комплект яких входить все, що необхідно для музиканта, від скрипаля – до гітариста: ідеальне рішення з будь-якої точки зору, включно, що важливо, з фінансовою.
Ми можемо навіть запропонувати обладнання для юних Ді-Джеїв! А раптом Ваша дитина вже зараз мріє ним стати?
Можливо, Ви хотіли б визначитися з покупкою через Інтернет-магазин Musician.UA? Ми повністю Вас підтримуємо: саме так багато хто зараз і робить. Але, все-таки, після того, як Ви визначитесь, ми наполегливо рекомендуємо Вам відвідати магазин «Музикант» в ТРЦ «Караван», що по вулиці Луговій, 12, особисто. Там Ваша дитина, зрозумівши свою значущість і важливість того, що відбувається, відчувши себе дорослим, справжнім Музикантом, зможе (зрозуміло, не без Вашої допомоги і потрібних важливих підказок) сама вибрати собі інструмент. Тим паче, що наші... перепрошуємо, наші з Вами професійні консультанти допоможуть їй в цьому.
Музичні інструменти для дітей, купити які можна у нас, їх найширший асортимент, а крім цього – доступні ціни, постійні акції, гнучка система знижок, якісне обслуговування і розпродажі – все це Ви знайдете в нашому магазині! Крім того, ми тішимо наших відвідувачів можливістю купити всі без винятку товари в розстрочку, на оформлення якої піде дуже мало часу. Тому, почувши від своєї дитини: «Тато, мама, я хочу навчитися грати!», – не роздумуйте довго і разом з нею вирушайте в «Музикант». Повірте, в майбутньому Ваша дитина буде Вам за це дуже вдячна!
https://www.youtube.com/watch?v=WzHeC4hi660
Немає коментарів:
Дописати коментар